گرفتن روسیه آمریکا دوشنبه نیویورک

گرفتن: روسیه آمریکا دوشنبه نیویورک دونالد ترامپ ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات گزارش نخستین برنامه نود فصل جدید(96.05.09)

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته بازی‌های لیگ برتر را مورد بررسی قرار داد و به حواشی نقل و انتقالاتی استقلال و مالکیت سپیدرود پرداخت.

گزارش نخستین برنامه نود فصل جدید(96.05.09)

گزارش نخستین برنامه نود فصل جدید(96.05.09)

عبارات مهم : مسابقه

عادل فردوسی پور در برنامه این هفته بازی های لیگ برتر را مورد بررسی قرار داد و به حواشی نقل و انتقالاتی استقلال و مالکیت سپیدرود پرداخت.

به گزارش ورزش سه ، برنامه نود دوشنبه شب(هشتم مردادماه) از ساعت 22:55 شروع شد که پخش مسابقه های و حواشی هفته اول فصل تازه لیگ برتر، انتقادات از برگزاری مراسم برترین های سال فوتبال ایران، عملکرد کلوب استقلال در نقل و انتقالات، آخرین اوضاع تیم های لژیونرهای ایرانی، حضور علیرضا جهانبخش در برایتون انگلیس، تماشاگران فوق العاده نساجی و اوضاع نامشخص مالکیت کلوب سپیدرود جزو آیتم های آن بود که گزارش مشروح این اتفاقات را در زیر می خوانید:

* نظرسنجی

گزارش نخستین برنامه نود فصل جدید(96.05.09)

«بهترین نقل و انتقال فصل؟»؛ پرسش نخستین برنامه نود در فصل تازه است که مخاطبان آن می توانند با ارسال یکی از گزینه های «مرتضی تبریزی»، «مهدی ترابی»، «جان توشاک»، «سروش رفیعی»، «امیر قلعه نویی» و «محسن مسلمان» نظر خود را ارسال کنند.

* آیتم های برنامه نود انتقادی شروع شد؛ نحوه برگزاری مراسم و نوع گزینش برترین های سال فوتبال کشور عزیزمان ایران در بخش اول این برنامه مورد بحث قرار داده شد و مصاحبه هایی از محسن مسلمان، سید جلال حسینی و … پخش شد.

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته بازی‌های لیگ برتر را مورد بررسی قرار داد و به حواشی نقل و انتقالاتی استقلال و مالکیت سپیدرود پرداخت.

* فتاحی: قبول داریم اشتباه داشتیم

سعید فتاحی، مسؤول برگزاری مسابقه های شرکت لیگ در گفت وگوی تلفنی با برنامه نود راجع به انتقادات از برگزاری مراسم برترین های سال فوتبال کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: 100 درصد قبول داریم که نواقصی وجود دارد؛ به همین خاطر آقای تاج نامه زدند و گفتند کارگروهی تشکیل شود تا سال آینده برنامه به این شکل نباشد.

او ادامه داد: ما بر اساس آرای خود فوتبالی ها(سرمربیان، روسای هیات فوتبال، اصحاب رسانه و …) این گزینش ها را داشتیم؛ الان از آقای کی روش درخواست کردند تا عالی ترین بازیکن و مربی دنیا در 2018 را گزینش کنند ولی ایشان هر ساله این لیست در اختیار شرکت لیگ قرار می دهد و ما از مربیان می پرسیم، کی روش هم نظرش را اعلام می کند و بعد از شمارش، به فیفا اعلام می شود؛ کی روش می تواند نظر شخصی اش را اعلام کند ولی به احترام سرمربیان ایرانی، نظر آنها را می گیرد؛ الان هم به من فرستاده تا نظرخواهی کنم.

فتاحی اضافه کرد: از سال دیگر قبل از رای گیری جهت مراسم برترین ها، به رای دهندگان می گویم آرای آنها اعلام می شود ولی امسال به علت اینکه چنین موضوعی را نگفته بودیم، نمی توانیم از آرا رونمایی داشته باشیم ولی این حق را جهت کاندیداها قائل هستیم تا دراختیارشان بگذاریم.

گزارش نخستین برنامه نود فصل جدید(96.05.09)

مسؤول برگزاری مسابقه های شرکت لیگ در مورد تعداد رای دهندگان در این برنامه اظهار کرد: دقیق نمی دانم که چه تعداد بود و چه اندازه جواب آرا آمده هست؛ آمار رای دهنده ها را ندارم، ولی همین الان آقای مسلمان می تواند قبل یا بعد از بازی هفته دوم بیاید تا آرا را تحویل ایشان دهیم.

او تصریح کرد: سال های گذشته کسی که بیشترین پاس گل را داده بود، به عنوان عالی ترین پاسور گزینش می کردیم، ولی از این فصل برنامه عوض کردن کرده است.

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته بازی‌های لیگ برتر را مورد بررسی قرار داد و به حواشی نقل و انتقالاتی استقلال و مالکیت سپیدرود پرداخت.

فتاحی ادامه داد: ار از من هم قبل جام جهانی می پرسیدید، می گفتم حسینی، دروازه بان استقلال عالی ترین بود ولی بعد از جام جهانی از هر کسی می پرسیدید، بیرانوند را به علت آن عملکرد عالی ترین دروازه بان می دانست؛ البته ما هم اشکال ها را قبول داریم.

او عنوان کرد: فرم ها را قبل از جام جهانی به کسانی که مشخص شده است بودند و می توانستند رای دهند، فرستادیم ولی تا زمانی که دوستان فرستادند، بعد از جام جهانی شد؛ از سال آینده در کارگروهمان دو نفر از رسانه ها را می آوریم تا بحثی پیش نیاید.

گزارش نخستین برنامه نود فصل جدید(96.05.09)

مسؤول برگزاری مسابقه های شرکت لیگ راجع به انتقاد از تاخیر در شروع مراسم برترین های سال فوتبال کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: اگر ما دیر شروع کردیم، به علت عدم هماهنگی پخش صدا و سیما بود؛ یک سری از دوستان مثل آقای روشن هم که در این مراسم حضور نداشتند، دعوت شده است بودند ولی نیامدند؛ ایشان نیامد و به جای ایشان، آقای برهانی دو بار جایزه داد.

فتاحی اضافه کرد: هر پیشنهاد فوتبالی و غیر فوتبالی هست، دوستان بدهند تا سال آینده این مراسم بهتر برگزار شود؛ البته در عنوان گزینش ها هر لحظه بحث است.

او یادآور شد: در گذشته آیتمی به نام عالی ترین مهاجم و بخش دیگری به عنوان عالی ترین گلزن داشتیم؛ یک سری از دوستان منتقد این عنوان بودند که از بین بردن کردیم؛ آیتم های ما به غیر از لیگ برتر فوتبال است و بخش های زیادی داریم ولی با این وجود از سال بعد به عالی ترین شکل برگزار می کنیم؛ الان هم اگر آرا را رسانه ای نمی کنیم به علت این است به رای دهنگان نگفته بودیم که رای ارزش رسانه ای می شود.

مسؤول برگزاری مسابقه های شرکت لیگ راجع به عدم گزینش علیرضا فغانی به عنوان عالی ترین داور سال ابراز کرد: کمیته داوران عالی ترین داور و کمک داور را اعلام می کند؛ آقای فغانی را به این مراسم دعوت کردیم و قبل از مرد سال که قرار بود آقای تاج جایزه را بدهد، برنامه داشتیم از ایشان تقدیری داشته باشیم؛ البته از نظر من ایشان عالی ترین داور لیگ بود ولی طبق امتیازهای کمیته داور بیژن حیدری عالی ترین شد؛ مناسب ترین وقت جهت تقدیر از آقای فغانی و تیم داوری او، قبل از اعلام مرد سال فوتبال کشور عزیزمان ایران بود؛ عالی ترین داور را کمیته داوران اعلام می کند.

فتاحی در مورد بیانات بهمنی، مسؤول روابط عمومی شرکت لیگ که گفته بود مراسم برترین های سال کشور عزیزمان ایران بهتر از اختتامیه جام جهانی برگزار شده، عنوان کرد: منظور آقای بهمنی اختتامیه بازی های لیگ بود که مراسم خوش حالی قهرمانی پرسپولیس به طور منظم برگزار شد و ایشان نظرش را گفته است.

* لحظات جالب بازی های هفته اول لیگ هجدهم در آیتمی پخش شد.

* عادل فردوسی پور بیان کرد در فرم گزینش برترین های سال که به دست مربیان لیگ برتری رسیده بود، بخش جهت گزینش برترین هیأت فوتبال وجود نداشت که این عنوان با بیانات مسؤولان برگزاری مسابقه های شرکت لیگ متفاوت هست؛ ضمن اینکه سردبیر تعدادی از روزنامه ها در خبر هایی اعلام کردند به آنها لیستی جهت گزینش برترین های سال داده نشده بود.

* سایپا 3 سپیدرود رشت 0

– نکات بازی

اولین پیروزی علی دایی برابر خداداد عزیزی در دوران مربیگری.

گلزنی علی دشتی در شروع کار با سایپا.

سپیدرود بدون برد خارج از منزل در تاریخ لیگ برتر.

برای نخستین بار جدال علی دایی و خداداد عزیزی برنده داشت.

بهترین نتیجه هفته اول جهت سایپا در 14 فصل اخیر.

– خداد عزیزی: بازی مشکل بود؛ از دقیقه 60 به بعد بازیکنان ما نتوانستند شرایط خوبی داشته باشند ولی به نظرم در ادامه روز به روز شرایط ما بهتر خواهد شد.

* فولاد خوزستان 2 پارس جنوبی جم 1

نکته بازی: مهدی تارتار بدون پیروزی در هشت تقابل اخیر برابر فولاد.

– کنفرانس مربیان

مهدی تارتار: امروز بدشانس بودیم و در نتیجه یک بر یک باید کار فولاد را تمام می کردیم؛ موقعیت 100 در صد گل داشتیم که از آنها استفاده نکردیم.

سید سیروس پورموسوی: بازی مشکل داشتیم؛ در نخستین مسابقه فصل میزبان بودیم و برابر تیم پارس جنوبی قرار گرفتیم که شایسته است ولی خدا را شکر سربلند از این بازی بیرون آمدیم.

* کارشناسی داوری با مسعود مرادی

– سایپا و سپیدرود

خطای مدافع سپیدرود روی رمضانی به درستی جهت سایپا پنالتی اعلام شد.

علیاری با تکل روی کعبی اشتباه کرد و داور مسابقه در عدم اعلام اشتباه تصمیم اشتباهی داشت.

توپ در محوطه جریمه سپیدرود به دست کعبی برخورد کرد و باید پنالتی اعلام می شد.

کعبی روی بازیکن سایپا اشتباه کرد و باید کارت زرد می گرفت که داور به اشتباه حتی اشتباه هم تشخیص نداد.

– فولاد خوزستان و پارس جنوبی جم

لطفی، مدافع پارس جنوبی با دست شیمبا را هُل داد و علاوه بر اعلام پنالتی، باید کارت قرمز دریافت می کرد که داور تنها پنالتی تشخیص داد.

به علت اینکه بازیکنان دو تیم سریعتر از زدن ضربه پنالتی بیت سعید وارد محوطه جریمه شدند و همچنین گوهری، دروازه بان پارس جنوبی از روی خط جلو آمد باید پنالتی تکرار می شد.

مدافع پارس جنوبی به علت ضربه با زانو به شیمبا باید کارت زرد دریافت می کرد.

پورامینی روی مریدی اشتباه کرد و علی رغم نظر داور، باید اعلام اشتباه می شد و بازیکن پارس جنوبی کارت زرد می گرفت.

ایوب والی به علت ضربه با استوک به مهاجم پارس جنوبی باید اخراج می شد.

لطفی با تکل روی شیمبا اشتباه کرد و باید دومین کارت زرد را دریافت می کرد.

* ترین های هفته اول لیگ برتر

– حرکات تکنیکی: وحید نامداری، پیمان شیرزادی، حسین کعبی، میثم کریمی، آرزوی بزرگ قاسمی و علی دشتی.

– تیرک دروازه: عبدالله ناصری(سایپا- سپیدرود)

– کار تیمی: ذوب آهن(برابر نساجی)

– خشونت: سجاد مسئله پور(استقلال- پیکان)

– نجات: شجاع خلیل زاده(پدیده- پرسپولیس)

– موقعیت از دست رفته: ابراهیم صالحی(فولاد- پارس جنوبی)

– مهار: بوژیدار رادوشوویچ(پدیده- پرسپولیس)

– گل: گابریل هرناندز(نساجی- ذوب آهن)

* ترین های بازیکنان

پاس: مهدی کیانی؛ شوت: پیمان بابایی؛ پاس کلیدی: محمدرضا خلعتبری؛ نجات دروازه: محسن فروزان و فرناندو دخسوس؛ قطع پاس: حسین ماهینی و آرزوی بزرگ قاسمی؛ دفع توپ: وفا هخامنش؛ دریبل: مهرداد محمدی، سعید صادقی و بشار رسن؛ تکل موفق: آرش رضاوند؛ نبرد هوایی: کی روش استنلی؛ خطای مجبور شده: اسماعیل فرهادی و مهدی کیانی.

ترین های هفته اول لیگ هجدهم

* آیتمی به آخر حسرت 24 ساله طرفداران نساجی قائم شهر و برگزاری نخستین بازی لیگ برتری این تیم برابر ذوب آهن تخصیص داده شده است داشت.

* آیتمی به تماشاگران نساجی که به شکل جالبی از روی دیوار حاشیه ورزشگاه شهید وطنی در حال تماشای بازی با ذوب آهن بودند و داوود رفعتی، ناظر فدراسیون مانع از تماشای آنها می شد، تخصیص داده شده است پیدا کرده بود.

* توضیح رفعتی جهت مقابله با تماشاگران نساجی

داوود رفعتی، ناظر فدراسیون فوتبال و کمک داور سابق که در دیدار هفته اول نساجی و ذوب آهن ناظر بود، در گفت وگو با برنامه نود اظهار کرد: از مسؤولان قائم شهر به خاص فرماندار این شهر تقدیر می کنم که اوضاع ورزشگاه شهید وطنی را مهیای بازی های لیگ برتر کردند.

او ادامه داد: ناظر امنیتی فیفا هستم و در جام جهانی حضور داشتم؛ بنده باید متوجه باشم که امنیت تماشاگران به خطر نیافتد، به همین علت به آن تماشاگران نساجی گفتم که نباید در آن منطقه بازی را نگاه کنند و از نیروی انتظامی درخواست کردم با آنها مقابله داشته باشند؛ البته پنج ماشین شخصی صدا و سیما نیز در محوطه ورزشگاه بودند که نباید به آنجا می آمدند.

رفعتی تصریح کرد: جایگاه نشستن زن عکاسی که بیرون از ورزشگاه شهید وطنی، بازی نساجی و ذوب آهن را عکاسی می کرد، به من ارتباطی نداشت چون در منزل مجاور استادیوم بود ولی آن تماشاگران نساجی روی دیوار استادیوم بودند و نمی توانستند در آنجا بنشینند.

* پدیده صفر پرسپولیس 1

نکات بازی

اولین شکست پدیده در هفته اول در تاریخ لیگ برتر.

سومین برد متوالی پرسپولیس برابر تیم های یحیی گل محمدی.

پرسپولیس جهت سومین بار متوالی فصل را با پیروزی شروع کرد.

پرسپولیس بدون شکست در هفته اول از لیگ ششم تاکنون.

– کنفرانس مربیان

یحیی گل محمدی با توجه به پرسشها قبل از مسابقه، کمی تمرکز تیمی ما از دست رفت؛ 80 دقیقه تیم بهتر میدان بودیم و زیاد صاحب توپ شدیم ولی متاسفانه نتیجه نگرفتیم.

برانکو ایوانکوویچ: اگر بازی را برابر این تماشاگران نمی بردیم، سرافکنده می شدیم؛ هر لحظه نخستین بازی فصل و مسابقه در مشهد سخت هست؛ بیشترین خوشحالی ما از کسب برد، گرفتن سه امتیاز و شروع خوب در ابتدای لیگ است.

* آیتم جذابی به شروع فوتبالیست شدن وحید امیری و روندی که او از لرستان تا پرسپولیس و حالا ترابزون اسپور ترکیه داشت، تخصیص داده شده است پیدا کرده بود.

* مصاحبه با هواداران معترض و ناراضی استقلال که از عملکرد این کلوب در نقل و انتقالات این تیم ناراضی بودند، جزو آیتم های این برنامه قرار داشت.

* استقلال صفر پیکان صفر

نکات بازی

استقلال سه فصل بدون پیروزی در هفته نخست.

نخستین تساوی بدون گل استقلال در هفته اول.

– کنفرانس مربیان

وینفرد شفر: باید بگویم با وجود تمام پرسشها طی چند هفته اخیر و با وجود اردوی خوب و اخبار بدی که از پایتخت کشور عزیزمان ایران به تیم می رسید و با تمام این اتفاقات، نمایش خوبی داشتیم و بخاطر عملکرد تیمم در بازی امروز تبریک می گویم.

مجید جلالی: در دفاع تیم خوبی بودیم ولی آنقدر در بخش حمله خوب عمل نکردیم تا برنده شویم؛ آنقدر تا حدی خوب بودیم که یک امتیاز گرفتیم؛ شاید به ظاهر تساوی در هفته اول، برابر استقلال و آن هم در ورزشگاه آزادی نتیجه بدی نباشد.

* کارشناسی داوری

– پدیده و پرسپولیس

علی علیپور به علت خطای شدید در دقیقه 4 روی بازیکن پدیده باید از زمین اخراج می شد و کارت زرد کفایت نمی کرد.

خطا روی سیامک نعمتی و اعلام اشتباه به سود پرسپولیس تصمیم درستی از سوی داور مسابقه بود.

برهم خوردن تعادل علیپور در محوطه جریمه پدیده، خطای پنالتی نبود و داور تصمیم درستی داشت.

خطا روی کمال کامیابی نیا در سمت راست زمین اتفاق نیافتاد ولی این هافبک پرسپولیس روی مدافع پدیده با ضربه به صورت اشتباه کرد و باید با کارت زرد جریمه می شد.

استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران و پیکان

خطای سجاد مسئله پور روی آقایی باید با کارت قرمز همراه می شد، ولی داور به اشتباه کارت زرد نشان داد و در اشتباهی دیگر فراز امامعلی را جریمه کرد.

آقایی، بازیکن استقلال به علت اشتباه با کف استوک روی علی حمودی باید با کارت قرمز جریمه می شد که داور چنین تصمیمی نگرفت و اشتباه کرد.

کمک داور اول بازی در جای گیری های خود اشتباه داشت.

* آیتمی راجع به عملکرد استقلال در فصل نقل و انتقالات پخش شد که در آن به جدایی نفرات تاثیرگذار مثل امید ابراهیمی، امید نورافکن، مامه تیام، سرور جپاروف و سید مجید حسینی و خریدهای این تیم که زیاد بازیکنان آسیب دیده بودند، اشاره شد.

* عادل فردوسی پور راجع به آخرین اوضاع تیم های بازیکنان ایرانی که در فصل تازه فوتبال خود را خارج از کشور عزیزمان ایران دنبال می کنند، توضیحاتی ارائه داد.

* در گزارشی، عملکرد لژیونرهای فوتبال کشور عزیزمان ایران طی یک هفته اخیر پخش شد.

* آیتمی به شهر و کلوب برایتون تخصیص داده شده است داشت و راجع به شرایط این تیم، هواداران و … توضیحاتی ارائه شد.

* سپاهان صفر صنعت نفت آبادان صفر

نکات بازی

سپاهان 6 بازی بدون برد برابر صنعت نفت در دیدارهای اخیر لیگ برتر و جام حذفی.

سپاهان جهت سومین فصل پیاپی مسابقه های لیگ را بدون برد شروع کرد.

– کنفرانس مربیان

سرجیو: موقعیت های زیادی از دست دادیم ولی به مرور وقت با سازماندهی خیلی بهتری کار کردیم و از عملکرد بازیکنانم خوشحال هستم.

امیر قلعه نویی: امروز سکوها بی روح بود؛ متاسفانه ورزش ما سال هاست قائم به شخص هست؛ قبلا شرکت تربیت بدنی و حالا در وزارت ورزش شرایط متفاوتی می بینیم؛ امسال نخستین بازی فصل ما را بدون تماشاگر کردند؛ از مسؤولان کمیته انضباطی خواهش می کنم دیدارهای هفته بعد تراکتور و صنعت نفت را با تماشاگر کنند و آنها را ببخشند؛ فوتبال بدون جمعیت معنایی ندارد؛ امروز فوتبال جالبی نبود؛ ایجاد موقعیت کردیم و می توانستیم با اختلاف یکی، دو گل برنده شویم ولی مطابق میل کادر فنی بازی نکردیم.

* گسترش فولاد 1 استقلال خوزستان 1

نکات بازی

استقلال خوزستان در پنج تقابل اخیر برابر گسترش فولاد به پیروزی نرسیده است.

دخسوس بدون شکست برابر استقلال خوزستان.

– یزدی، مربی استقلال خوزستان: نوساناتی در تیم ها بوده ولی این نوید را می دهم با توجه به جوانی تیم ما، در بازی های آینده بهتر کار می کنیم.

* نفت مسجدسلیمان صفر تراکتورسازی صفر

نکته بازی: تراکتورسازی جهت چهارمین فصل پیاپی لیگ را بدون پیروزی شروع کرد.

– کنفرانس مربیان

جان توشاک: سه، چهار مسابقه ابتدایی لیگ همیش سخت هست؛ مشکلاتی قبل از فصل داشتیم ولی با این حال نتیجه خوبی کسب کردیم و امیدوار هستیم در ادامه فصل عملکرد بهتری داشته باشیم.

عبدالله ویسی: شرایط بازی در هفته های اول هر لحظه سخت است و نباید بازنده شوید؛ می خواستیم مردم را خیلی خوشحال کنیم ولی این اتفاق نیافتاد و امیدوار هستیم در مسابقه های خانگی بعد، سه امتیاز را بگیریم.

* کارشناسی داوری

– سپاهان و صنعت نفت

خطای پنالتی روی یزدانی اتفاق نیافتاد و تصمیم داور در ادامه بازی درست بود.

وفا هخامنش روی مهاجم سپاهان خطایی مرتکب نشد و به درستی مسابقه به جریان افتاد.

– گسترش فولاد و استقلال خوزستان

شماره 18 استقلال خوزستان به علت خطای شدید روی بازیکن گسترش فولاد باید اخراج می شد که داور این کار را انجام نداد.

بازیکن گلزن استقلال خوزستان قبل از زدن ضربه، در آفساید بود و کمک داور باید آفساید اعلام می کرد.

* تن زاده: الماس خاله فوتبال گیلان را نابود کرد

جواد تن زاده، مالک سابق کلوب سپیدرود در گفت وگوی تلفنی با برنامه نود راجع به کنار گذاشتن شدن او از مالکیت این کلوب اظهار کرد: متاسفانه اتفاقات نادر در هیأت فوتبال استان گیلان هر لحظه می افتد؛ باید دید این عوض کردن مالکیت ها با چه اهدافی صورت می گیرد.

او ادامه داد: در نهم خردادماه 97 رای داوری از سوی اداره کل به ما داده می شود و در آن آمد قراردادی که با ما داشتید، از 3 میلیارد و نیم، فقط 2 میلیارد و چند صد میلیون پرداخت کرده اید؛ آن یک میلیارد و 100 میلیون تومان را هم که نداده بودیم، مطالبات سال های قبل بود که عدم پرداخت آنها اتفاق عجیب و واجبی نبود.

تن زاده تصریح کرد: من در مدت کوتاهی 4 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه کردم و فسخ قرارداد ما فقط باید در دادگاه انجام می گرفت که شکایت خود را نیز اعلام کردیم؛ رای دادگاه هم داده شد ولی هیأت فوتبال استان گیلان با جعل عنوان و بدون در نظر گرفتن رای دادگاه، اجازه را به افراد دیگری داد تا مدیریت تیم را در دست بگیرند.

مالک سابق کلوب سپیدرود تصریح کرد: همین الان بخشی که مدیریت تیم را بر عهده دارد، با هیأت فوتبال استان دچار مسئله است و از سوی دیگر، معاون اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان هفته قبل به دنبال اسپانسر و مالک تازه جهت سپیدرود بود که اتفاق عجیبی است.

او اضافه کرد: بیست و چهارم خردادماه رای دادگاه ما آمد و 20 روز حق اعتراض داشتیم ولی هیأت فوتبال گیلان در همان روز تیم را به بخش دیگری واگذار کرد و فروش مال غیر اتفاق افتاد؛ 3 میلیارد و 300 میلیون تومان مطالبات به همراه هزینه های جاری تیم را باید می دادیم که زیاد آن را دادیم و در مجموع حدود 4 میلیارد و نیم طی چهار ماه پرداختی داشتیم و فقط از مطالبات یک میلیارد و 100 میلیون تومان را ندادیم.

تن زاده خطاب به الماس خاله، مدیر هیأت فوتبال استان گیلان گفت: شما مافیای فوتبال در گیلان تشکیل دادید و می خواهید با عوض کردن مالکیت، 5 درصد از مبلغ حق انتقال را بگیرید که در این مدت دو بار 175 میلیون تومان دریافت کردید؛ آقای الماس خاله! شما فوتبال گیلان را نابود کردید.

* نوین: سپیدرود را قانونی گرفتم

محمد نوین، مالک کلوب سپیدرود رشت در گفت وگوی تلفنی با برنامه نود راجع به مراحل واگذاری این تیم به او اظهار کرد: ما فرایند قانونی را با قراردادی که با آقای مومنی داشتیم و به تایید اداره کل ورزش و جوانان و هیأت فوتبال استان گیلان رسید، انجام دادیم.

او ادامه داد: علاقه داشتم که مدیریت تیم سپیدرود را برعهده بگیرم و به همین خاطر به اداره کل ورزش و جوانان و هیأت فوتبال استان گیلان درخواستم را ارائه کردم.

نوین عنوان کرد: تمام چک های مالک قبلی را پرداخت کردم و مشکلی از این بابت وجود ندارد؛ یک میلیارد و 800-700 میلیون تومان باید طی سه ماه باید پرداخت می کردیم که بخش زیادی از آن انجام شده است است.

او یادآور شد: آقای تن زاده سفسطه می کنند و ما قرارداد واگذاری امتیاز شرکت سپیدرود جهت حضور در لیگ برتر را رسما دریافت کردیم.

* الماس خاله: تن زاده در خواب است

محمدرضا الماس خاله، مدیر هیأت فوتبال استان گیلان در گفت وگوی تلفنی اظهار کرد: آقای تن زاده می گویند دکتری دارند ولی لحن صحبت ایشان زیر دیپلم هست؛ ایشان هر لحظه خواب هستند؛ ما قرارداد بسیار راحت ای بستیم که ایشان نتوانست از عهده آن بر بیاید.

او ادامه داد: قبول داریم آقای تن زاده کمک کردند ولی با سه برگه قرارداد را به ایشان دادیم چون حرف از مردانگی می زد، ولی خودشان براساس مردانگی که دارند، می درخواست کردند سر مردم را کلاه بگذارند؛ سپیدرود تیم ریشه داری است و می خواستیم این تیم که کمترین بدهی را دارد، مشکلی ندداشته باشد که این اتفاق نیافتاد.

الماس خاله ابراز کرد: 3 میلیارد و 300 میلیارد تومان بدهی بود که قرار شد آقای تن زاده طی وقت مشخص پرداخت کنند ولی این کار را انجام ندادند و براساس اینکه در قرارداد آمده بود تا آخر فصل این کار انجام شود، چنین کاری صورت ندادند و مالکیت از ایشان گرفته شد.

رئیس هیأت فوتبال استان گیلان گفت: پروانه کلوب سپیدرود قابل واگذاری به شخصی نیست و هر کسی می خواهد، باید به اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان مراجعه کند و فقط جهت یک فصل واگذار شده است هست؛ تن زاده قدرت پرداخت 3 میلیارد و 300 میلیون تومان را نداشت و داوری حکم کرد که ایشان مالک کلوب نیست.

* نتیجه نظرسنجی

بیش از یک میلیون و 239 هزار نفر در نظرسنجی این هفته برنامه نود شرکت کردند که حدود 31 درصد آرا، مهدی ترابی را عالی ترین نقل و انتقالات فصل فوتبال کشور عزیزمان ایران می دانستند.

برنامه نود این هفته، ساعت 02:10 بامداد روز سه شنبه، نهم مردادماه خاتمه یافت.

واژه های کلیدی: مسابقه | برنامه | فوتبال | مسابقه | استقلال | فوتبالی | استقلال | فوتبالیست | فوتبالی ها | استان گیلان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs