گرفتن روسیه آمریکا دوشنبه نیویورک

گرفتن: روسیه آمریکا دوشنبه نیویورک دونالد ترامپ ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل روسیه در تدارک جنگ با غرب است / پوروشنکو

رئیس‌جمهوری اوکراین با هشدار راجع به اینکه مسکو احتمالا نیروهایش را بعد از رزمایش اخیر “زاپاد” از بلاروس خارج نکند، گفت این رزمایش نشان می‌دهد که روسیه نیروهایش

روسیه در تدارک جنگ با غرب است / پوروشنکو

پوروشنکو: روسیه در تدارک جنگ با غرب است

عبارات مهم : روسیه

رئیس جمهوری اوکراین با هشدار راجع به اینکه مسکو احتمالا نیروهایش را بعد از رزمایش اخیر “زاپاد” از بلاروس خارج نکند، گفت این رزمایش نشان می دهد که روسیه نیروهایش را جهت جنگی در شرق اروپا آماده می کند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، پترو پوروشنکو، مدیر جمهوری اوکراین مدعی شد که تازه ترین مانور نظامی مسکو که به زودی با حدود ۱۰۰ هزار نیرو در مرزهای شرقی اتحادیه اروپا برگزار می شود، نشان دهنده جاه طلبی روز افزون آنها در این منطقه است.

روسیه در تدارک جنگ با غرب است / پوروشنکو

پوروشنکو که بعد از اعتراضات سال ۲۰۱۳ روی کار آمد، می گوید بروزترین رزمایش ها نشان می دهد روسیه قصد ندارد شبه جزیره کریمه را بازگرداند و یا از مناطق جدایی طلب شرق اوکراین خارج شود. او در سخنانی در پارلمان اوکراین گفت: اکنون هیچ نشانه ای دال بر اینکه مسکو آماده است تا نیروهایش را از دونباس عقب ببرد و یا از کریمه خارج شود، وجود ندارد. در حقیقت، نشانه های زیاد و بیشتری دال بر این وجود دارد که آنها در تدارک جنگ هستند.

او گفت: ما از منظر تحرکات استراتژیک، تشکیل یک گروه تهاجمی تازه از نیروهای روسیه را با نشانه حمله به اراضی اوکراین رد نمی کنیم. حدود ۲۰۰۰ خودروی حامل سرباز و تجهیزات نزدیک شده است و یا در حال نزدیک شدن به مرزهایمان هستند. هیچ تضمینی وجود ندارد که بعد از خاتمه این مانورها تمامی این تجهیزات به روسیه بازگردد.

رئیس‌جمهوری اوکراین با هشدار راجع به اینکه مسکو احتمالا نیروهایش را بعد از رزمایش اخیر “زاپاد” از بلاروس خارج نکند، گفت این رزمایش نشان می‌دهد که روسیه نیروهایش

سایر کشورهای سابق شوروی از جمله گرجستان و لیتوانی هم نگرانی های مشابهی را مطرح کرده اند. میخائیل ساکاشویلی، مدیر جمهوری سابق گرجستان گفت می توان از مانورهای مذکور جهت استقرار نیروهای روسیه در بلاروس استفاده کرد تا مقدمه ای جهت حمله باشد.

کرملین همواره تسلیح شورشیان روس گرا در شرق اوکراین را به عنوان بخشی از درگیری خودشان با دولت اوکراین تکذیب می کند. همزمان ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو کرملین را متهم کرده است که با اجازه ندادن به ورود ناظران خارجی وظایفش را طبق قوانین بین المللی نقض کرده است.

واژه های کلیدی: روسیه | اوکراین | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs