گرفتن روسیه آمریکا دوشنبه نیویورک

گرفتن: روسیه آمریکا دوشنبه نیویورک دونالد ترامپ ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بانک‌ها امسال چقدر وام می‌دهند؟

در حالی مجموع تسهیلات دریافتی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی در سال گذشته تا ۵۴۸ هزار میلیارد تومان پیش رفت که پیش‌بینی رییس کل بانک مرکزی جهت امسال تا حدود ۶۷۰ هزا

بانک‌ها امسال چقدر وام می‌دهند؟

بانک ها امسال چقدر وام می دهند؟

عبارات مهم : مرکزی

در حالی مجموع تسهیلات دریافتی بانک ها به بخش های اقتصادی در سال گذشته تا ۵۴۸ هزار میلیارد تومان پیش رفت که آینده نگری رییس کل بانک مرکزی جهت امسال تا حدود ۶۷۰ هزار میلیارد تومان هست. البته فقط ۲۳۰ هزار میلیارد تومان از این رقم تزریق تازه خواهد بود.

به گزارش ایسنا، تسهیلات پرداختی بانک ها و موسسات اعتباری به بخش های اقتصادی اغلب با روند رشد هر سال همراه هست. روندی که طی چند سال گذشته همواره رو به رشد بوده و از سال ۱۳۹۲ تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان بر حجم تسهیلات پرداختی شبکه بانکی افزوده شده است است.

بانک‌ها امسال چقدر وام می‌دهند؟

تازه ترین بیانات سیف – مدیر کل بانک مرکزی- از این حکایت دارد که جهت سال ۱۳۹۶ آینده نگری شده است تا بانک ها حدود ۶۷۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کنند. البته توضیحات وی از این حکایت داشت که از مجموع رقم آینده نگری شده است حدود ۲۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات تازه خواهد بود و مابقی به تمدید تسهیلات قبلی برخواهد گشت. مجموعه تسهیلات می تواند جهت متقاضیان تازه دریافت وام و یا زیاد کردن مبالغ مشتریان قدیمی باشد.

در امسال تاکنون و بر اساس آخرین آمارها بانک ها توانسته اند در آخر سه ماهه اول سال تا ۱۰۱ هزار میلیارد تومان به بخش های اقتصادی تسهیلات پرداخت کنند. با آینده نگری تسهیلات ۶۷۰ هزار میلیاردی به نظر می رسد تا آخر سال حدود ۵۷۰ هزار میلیارد دیگر تسهیلات از سوی شبکه بانکی پرداخت شود.

در حالی مجموع تسهیلات دریافتی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی در سال گذشته تا ۵۴۸ هزار میلیارد تومان پیش رفت که پیش‌بینی رییس کل بانک مرکزی جهت امسال تا حدود ۶۷۰ هزا

این در حالی است که در سال گذشته عملکرد بانک ها نشان داد که تا ۵۴۸ هزار میلیارد تومان دست تسهیلات تازه و قدیمی بود که پرداخت کردند که حدود ۱۳۰ هزار میلیارد تومان نسبت به سال ۱۳۹۴ زیاد کردن داشت.

از ۵۴۸ هزار میلیارد پرداختی در سال ۱۳۹۵ حدود ۳۵۰ هزار میلیارد تومان و به عبارتی ۶۴ درصد به تامین سرمایه در گردش تخصیص داده شده است داشت.

رشد تسهیلات دهی بانک ها در حالی رخ می دهد که با توجه به انجماد حدود ۶۰ درصد منابع آنها و تنگنای اعتباری که با آن مواجه اند، تامین نقدینگی مورد نیاز جهت پرداخت این تسهیلات اکنون یکی از چالش های نظام بانکی محسوب می شود. عنوان که خود از عوامل حرکت بانک ها به سمت اضافه برداشت از بانک مرکزی و قرمز شدن حساب آنها می شود.

بانک‌ها امسال چقدر وام می‌دهند؟

در حالی تامین مالی حدود ۹۰ درصدی اقتصاد بر عهده شبکه بانکی واقع شده است است که بارها عدم ورود بازارهای دیگر به این عنوان مورد انتقاد مسئولان بانکی قرار گرفته است و همواره تاکید کرده اند که باید بنگاه های تولیدی جهت تامین مالی به سمت بازارهای دیگر از جمله بازار سرمایه به عنوان یک ابزار مهم در تامین مالی طرح های اقتصادی حرکت کند.

واژه های کلیدی: مرکزی | اقتصادی | تسهیلات | بانک مرکزی | طرح های اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs